Manea ține capul sus: ”Sunt băiat mare! Vom încerca să producem o surpriză”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 20 februarie 2020, ora 23:32,
CRISTI MANEA

Cristi Manea ține capul sus după remiza cu Sevilla din Gruia.

Ardelenii au remizat în meciul cu andaluzii, scor 1-1. Campioana României a deschis scorul din penalty, prin Deac, iar spaniolii au egalat pe final de meci, prin Youssef En Nesyri.

Manea recunoaște că spaniolii le-au pus probleme, însă crede în continuare că formația din Gruia se poate califica în optimile de finală ale Europa League.

”A fost un meci foarte dificil, cu o echipă foarte puternică, dar cred că ne-am ţinut foarte bine. În prima repriză, primele 15 minute am fost acolo sus pe ei, repriza a doua la fel. Sperăm ca în retur să-i batem.

Vom da totul pe teren şi vom încerca să ne calificăm şi să producem o surpriză mare. Au avut puţină şansă. Se mai întâmplă să greşim, dar sperăm în retur să dăm 200%. Nu regret absolut nimic, sunt băiat mare, merg cu capul sus şi la fiecare meci vreau să dau tot ce am mai bun” a declarat Cristi Manea.

Vezi și VIDEO | Dan Petrescu, supărat că n-a câștigat! „Nu țin minte o ocazie clară pentru Sevilla. E frustrant”