VIDEO | Liviu Ciobotariu, după înfrângerea suferită în fața Craiovei: „Puteam să plecăm cu un punct”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 20 februarie 2021, ora 00:36,
Liviu Ciobotariu este la un pas să ducă FC voluntari în play-off

Liviu Ciobotariu, antrenorul echipei Hermannstadt, a declarat că gruparea sibiană putea obţine mai mult din meciul cu U Craiova, scor 0-1.

Tehnicianul a fost mulțumit de prestația elevilor săi, după pauză.

Se putea mai mult dacă făceam şi prima repriză exact cum am jucat în a doua repriză. În prima repriză a fost un joc slab al nostru, trebuie să recunoaştem, chiar dacă am venit cu entuziasm.

Am făcut o primă repriză modestă din punctul meu de vedere, însă a doua repriză am jucat cam ceea ce ne propusesem să jucăm de la începutul jocului. Puteam să şi egalăm, puteam să plecăm cu un punct. Nu ştiu dacă era meritat, dar cu puţină şansă puteam să şi luăm cu un punct aici, la Craiova.

Pentru noi, fiecare joc este o finală, indiferent că jucăm cu FCSB, cu Craiova, cu UTA  sau cu Iaşi. Noi avem nevoie de puncte şi încercăm să scoatem maximum din toate meciurile„, a spus Liviu Ciobotariu, după meci, la Telekom Sport.

Universitatea Craiova a învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 1-0, vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I.

Hermannstadt ocupă locul 14, cu 22 de puncte, iar runda următoare va primi replica celor de la Sepsi Sf. Gheorghe.