Klopp, palmă pentru critici! Liverpool, cu un pas in sferturile Ligii Campionilor. Salah și Mane au făcut spectacol în Ungaria

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 17 februarie 2021, ora 01:16,
RB Leipzig v Liverpool, UEFA Champions League Round of 16, Football, Puskas Arena, Budapest, Hungary – 16 Feb 2021

Liverpool s-a impus în meciul tur din optimile Ligii Campionilor împotriva nemților de la RB Leipzig, scor, 2-0.

Partida s-a jucat în Ungaria pe Puskas Arena din Budapesta din cauza pandemiei de coronavirus.

Elevii conduși de neamțul Jurgen Klopp au deschis scorul în minutul 53 prin egipteanul Mohamed Salah.

Oaspeții și-au dublat avantajul după doar 5 minute prin atacantul Sadio Mane stabilind și scorul final al meciului de pe Puskas Arena.

Citește șî VIDEO | ”Remontada” pariziană pe pământ catalan. Mbappe, pe urmele idolului Ronaldo: a făcut-o K.O. pe Barcelona cu un hattrick de senzație