VIDEO | ”Remontada” pariziană pe pământ catalan. Mbappe, pe urmele idolului Ronaldo: a făcut-o K.O. pe Barcelona cu un hattrick de senzație

Spectacolul din Liga Campionilor a fost la el acasă în Barcelona – PSG!

Debut cu dreptul pentru Mauricio Pochettino la PSG. Elevii săi s-au distrat cu Barcelona pe ”Camp Nou”, scor 4-1, iar parizienii sunt favoriți la calificarea în sferturile de finală.

Fără Neymar sau Di Maria în primul ”11”, gruparea lui Koeman nu a putut să îi facă față campioanei Franței, care încearcă din nou să ajungă în marea finală, după cea pierdută anul trecut, 0-1 cu Bayern.

Mbappe a fost omul serii. Acesta a reușit un hattrick de senzație și a depășit recordul de anul trecut. În 2020, acesta avea un singur gol în Liga Campionilor. În 2021 are deja trei. Toate cu Barcelona.

mbappe barcelona psg liga campionilor profimedia 0591436414
Sursa Foto: Profimedia Images

Scorul pe ”Camp Nou” a fost deschis de Messi. Argentinianul a transformat fără emoții o lovitură de la 11 metri, obținută de Frenkie de Jong, după un duel în careu cu Kurzwa.

messi barcelona psg liga campionilor profimedia 0591435177

La scurt timp, Mbappe a demonstrat de ce este unul dintre cei mai bine cotați jucători ai planetei. Francezul a egalat cu un șut splendid la vinclu.

PSG s-a dezlănțuit în repriza secundă. Mbappe a reușit hattrick-ul, iar Moise Kean a punctat și el.