Jucătorii Parmei au intrat în gura suporterilor după eșecul cu Cagliari: „Ați făcut orașul de rușine!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 18 aprilie 2021, ora 17:47,
Italy: Cagliari vs Parma – Seria A TIM 2020/2021

Parma, echipa românilor Dennis Man și Valentin Mihăilă a pierdut dramatic în ultima etapă din Serie A pe terenul lui Cagliari, scor, 3-4.

Răzvan Marin (Cagliari) şi Dennis Man (Parma) au înscris câte un gol, sâmbătă seară, în meciul dintre echipele celor doi români, din cadrul etapei a 31-a a campionatului Italiei.

Partida a fost câștigată de echipa gazdă, Cagliari, cu scorul de 4-3.Răzvan Marin a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 30. Man a evoluat până în minutul 72, iar celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a intrat pe teren în debutul reprizei secunde.

Sursa Foto: Profimedia Images Nella foto:Alberto Grassi

Suporterii Parmei au afișat un banner cu un mesaj dur pentru elevii lui Roberto D’Aversa după eșecul cu Cagliari.

„V-am cerut curaj și modestie / Voi ați făcut întreg orașul de rușine”, au transmis ultrașii Parmei.

Parma ocupă locul 19 în Serie A, penultimul, cu 20 de puncte, iar Cagliari se află cu o poziție mai sus, în ierarhie, cu 25 de puncte.

Foto LaPresse/Tocco Alessandro /Credit line: Profimedia