Ianis Hagi a fost titular în Celtic – Rangers! Cât a fost rezultatul final în Old Firm

Sursa foto: Profimedia Images

Ianis Hagi a fost titular la Rangers în marele derby al Scoţiei, contra celor de la Celtic, jucat în deplasare de această dată.

Meciul dintre echipa românului, pregătită în acest moment de Steven Gerrard, şi Celtic, s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

HAGI ianis 2 scaled

Titular la Rangers, Ianis Hagi a văzut din teren ambele goluri marcate. Elyounoussi este cel care a deschis scorul în minutul 23, pentru Celtic, iar 13 minute mai târziu a egalat Morelos pentru Rangers.

Fiul ,,Regelui” a ieşit din teren după pauză, fiind înlocuit în minutul 65 al partidei din etapa a 33-a a campionatului de fotbal scoţian.

În urma acestui meci, Rangers a terminat campionatul cu 89 de puncte acumulate în campionat, la 20 distanşă de Celtic.