Iancu spune lucrurilor pe nume: ”Nu am existat în partea a doua!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 decembrie 2020, ora 00:10,
Gabi Iancu
Gabi Iancu

Gabi Iancu, atacantul Viitorului Constanța, a oferit prima reacție după remiza cu Chindia.

Constănțenii au remizat cu Chindia Târgoviște, scor 1-1. Gabi Iancu a deschis scorul în prima repriză, iar Daniel Florea a stabilit scorul final.

Imediat după fluierul final, Iancu a vorbit despre prestația echipei sale. Atacantul trage un semnal de alarmă după un meci în care prestația Viitorului s-a aflat la poli opuși în cele două reprize.

”În prima repriză, Chindia nu a existat pe teren, iar noi nu am existat în partea a doua. Am luat acel cartonaș roșu, trebuie să fim mai atenți. Ce s-a întâmplat azi…

Nu pot să înțeleg cum s-a echilibrat atât de mult partida. Cojocaru nu cred ca va mai repeta această greșeală. Nu pot eu să vorbesc despre el, și eu am greșit, am ratat penalty-uri…” a declarat Iancu după remiza cu Chindia Târgoviște.

Vezi și VIDEO | Viitorul a călcat strâmb în primul meci din era Rednic!