Rednic, prima concluzie după debutul la Viitorul: ”E de muncă!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 decembrie 2020, ora 23:49,
redni
redni

Mircea Rednic, noul antrenor al Viitorului Constanța, a oferit prima reacție după primul meci pe banca formației din Ovidiu.

Constănțenii au remizat cu Chindia Târgoviște, scor 1-1. Gabi Iancu a deschis scorul în prima repriză, iar Daniel Florea a stabilit scorul final.

”Puriul” a tras prima concluzie după debutul pe banca Viitorului: nu este mulțumit de prestația elevilor săi!

”S-a jucat foarte bine în prima repriză. Am reușit să înscriem, am fost aproape de golul doi, apoi a venit acea fază în care portarul nostru a ezitat, a luat roșu, iar jocul s-a dezechilibrat. Puteam să facem 2-0, puteam să și pierdem, dar trebuie să fim mulțumiți și cu acest punct.

A fost un teren foarte rău. La experiența lui, putea să evite acel fault. Preferam să-l lase pe jucător să treacă, să luăm gol, dar să jucăm 11 la 11. Când vezi repriza a doua, îți pui ceva întrebări legate de pregătirea fizică a jucătorilor. E de muncă.” a declarat Mircea Rednic după meciul cu Chindia.

Vezi și VIDEO | Viitorul a călcat strâmb în primul meci din era Rednic!