VIDEO | Hermannstadt merge ceas în play-out! Formația lui Rubes Alves i-a administrat Voluntariului prima înfrângere în play-out

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 11 iulie 2020, ora 20:19,
hermannstadt

FC Hermannstadt merge ceas în play-out: formația lui Ruben Alves a câștigat al treilea meci consecutiv.

Sibienii au câștigat meciul cu FC Voluntari, scor 2-0, și i-au administrat echipei antrenate de Mihai Teja primul eșec în play-out. Ilfovenii veneau după 11 etape fără înfrângere.

Yazalde a fost omul meciului. Atacantul lusitan a deschis scorul pentru gazde în minutul 20, din pasa lui Caiado David, iar Almeida a marcat golul victoriei în minutul 80, din pasa portughezului.

Oaspeții au marcat golul de 2-1 în ultimele minute, după ce Eric a executat perfect o lovitură liberă și a ajuns la cota 66 în Liga 1.

În urma acestui rezultat, Hermannstadt a urcat pe locul 9 în play-out, cu 27 de puncte, iar Voluntari rămâne pe locul 8, cu 28 de puncte.

Vezi și VIDEO | Spectacolul e la el acasă la Ovidiu! Viitorul – Clinceni, 5-0