VIDEO | Spectacolul e la el acasă la Ovidiu! Viitorul – Clinceni, 5-0

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 11 iulie 2020, ora 17:27,
fc-viitorul-liga-1

Viitorul a făcut spectacol în etapa a 9-a din play-out!

Meciul dintre cele două formații a fost reprogramat pentru astăzi, după ce ieri, 10 iulie, șapte dintre rezultatele testelelor realizate de persoanele din cadrul formației de la Ovidiu au fost neconcludente.

Formația lui Gică Hagi a învins Academica Clinceni cu 5-0 și a ajuns la 19 goluri marcate în play-out.

Rivaldinho a deschis scorul pentru gazde în minutul 20, din pasa lui Cosmin Matei.

În minutul 52, Damien Dussaut a majorat avantajul formației lui Gică Hagi, din pasa lui Gabi Iancu.

Rivaldinho a marcat din nou în minutul 74 și a reușit ”dubla”.

Ultimele două goluri au fost reușite de Gabi Iancu, golgheterul Ligii 1, care a punctat în minutele 84, din pasa lui Artean, și în minutul 90+3, în urma unei lovituri de la 11 metri.

În urma acestui rezultat, Viitorul este în continuare lider în play-out, cu 38 de puncte, iar Academica Clinceni rămâne pe locul 9, cu 29 de puncte.

în următoarea etapă, dobrogenii se vor deplasa în Copou, pentru meciul cu Poli Iași, iar ilfovenii vor juca pe teren propriu, cu FC Voluntari.