FOTO VIDEO | Un fotbalist al Rapidului a suferit un traumatism cranio-cerebral! ‘Alb-vișiniii’ acuză arbitrajul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 01 martie 2020, ora 17:10,

Clubul Rapid a anunțat că fundașul Robert Băjan, eliminat în minutul 8 al partidei cu Poli Timișoara, a suferit un traumatism cranio-cerebral. ‘Alb-vișiniii’ acuză arbitrajul lui Florin Ovidiu Mazilu.

În primele minute ale meciului, Cherecheş (Poli) şi Băjan (Rapid) s-au ciocnit cap în cap. Băjan a fost eliminat, iar Cherecheş a fost înlocuit şi a fost dus la spital.

Rapid a cerut de trei ori penalty în derby-ul cu Poli Timișoara, încheiat la egalitate, scor 0-0.

Robert Băjan a suferit un traumatism cranio-cerebral, plagă contuză, însă a fost eliminat în minutul 8 al partidei cu Poli Timișoara. Pe lângă această eliminare, la o lovitură cap în cap, Rapid a mai avut un penalty neacordat, la un fault asupra lui Djuric, în care austriacul a primit cartonaș galben pentru simulare, dar și alte două faze cu circumstanțe de penalty, la Sefer și Drăghiceanu. Pe această cale, îi urăm multă sănătate lui Alexandru Cherecheș„, este comunicatul clubului bucureștean.

Meciul a reprezentat un spectacol numai în tribune. Cele două galerii au fost la înălțimea derby-ului. Peste 7.000 de spectatori au fost pe arena ‘Dan Păltinișanu’.