Fost jucător de la FCSB, ironic la adresa lui Gigi Becali: „Ai 45 de minute să marchezi un hat-trick”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 08 februarie 2021, ora 19:11,
Gigi Becali, patronul lui FCSB

FCSB a fost învinsă de Academica Clinceni, pe tere propriu, duminică, în etapa a 22-a a LIgii I, scor 0-1, iar la pauza meciului au avut loc trei schimbări la roș-albaștrii.

Modificările nu au avut efectul scontat, iar Sergiu Buș (28 de ani) a postat un mesaj care îl vizează pe Gigi Becali.

Acel moment în care realizezi că ai 45 de minute să marchezi un hat-trick. A fost momentul în care și-a dat seama că a încurcat-o”, a scris Buș pe Instagram.

Atacantul a evoluat timp de șase luni la FCSB. A prins 11 meciuri la roș-albaștrii, dar nu a jucat mai mult de 65 de minute într-o partidă. Sergiu Buș a marcat două goluri pentru FCSB.