Firmino a intrat în istoria lui Liverpool! Performanță uriașă reușită de brazilian!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 19 septembrie 2018, ora 08:53,
firmino liverpool

Roberto Firmino a marcat în minutul 90+1 golul victoriei lui Liverpool în partida cu PSG (3-2). Brazilianul cotat la 72 de milioane de lire sterline a intrat în istoria clubului englez.

Cu golul de aseară, Firmino a ajuns la 12 reușite în Liga Campionilor pentru Liverpool. Doar Steven Gerrard a reușit mai multe în istoria cormoranilor.

Firmino a marcat 11 goluri în primele sale 14 meciuri din Liga Campionilor. Numai Simone Inzaghi are mai multe, în același număr de partide la început: 12 reușite.
Liverpool are, de altfel, un debut de sezon excepțional. Echipa lui Jurgen Klopp a câștigat primele șase meciuri, ceea ce nu s-a mai întâmplat din sezonul 1961-1962!