VIDEO BLOG | LIVERPOOL, victorie în PRELUNGIRI cu PSG! MESSI intră în ISTORIE! Rezultatele din UCL

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 18 septembrie 2018, ora 22:56,
Liverpool PSG

UPDATE: Surpriza serii a fost remiza neașteptată făcută de Napoli la Belgrad, cu Steaua Roșie, scor 0-0. A fost singurul meci fără gol marcat!

Rezultatele de marți din UCL:

UPDATE: FINAL INCREDIBIL PE ANFIELD! LIVERPOOL o învinge în prelungiri pe PSG (3-2), după golul marcat de Firmino.

UPDATE Min. 83: GOOOOL PSG! Francezii egalează prin Mbappe.

UPDATE: Rezultatele la pauză în Champions League:

Min. 40: E spectacol pe Anfield! Meunier reduce din diferență: Liverpool – PSG 2-1.

UPDATE: Liverpool înscrie de două ori în 6 minute (30 și 36) prin Sturridge și Milner (penalty) și o conduce pe PSG cu 2-0.

Urmează cel mai tare meci al serii: Liverpool – PSG

UPDATE: Inter revine incredibil cu Tottenham și câștigă cu 2-1. Vecino a adus victoria italienilor! Barcelona – PSV 4-0, pe Camp Nou.

UPDATE: Messi a devenit jucătorul cu celei mai multe hat-trick-uri în Champions League! Argentinianul a punctat iar cu PSV, scorul devenind acum 4-0 pentru Barcelona.

UPDATE: Barcelona a dat primul gol în UCL, dar catalanii au luat și primul cartonaș roșu, după eliminarea lui Umtiti.

UPDATE: Barcelona – PSV 3-0. Catalanii se desprind după golurile marcate de Dembele (minutul 75) și Messi (minutul 77). Fostul star al Borussiei Dortmund a luat o acțiune pe cont propriu și a înscris un gol superb din afara careului.

Pauză în cele două meciuri din UCL. Barcelona – PSV 1-0 și Inter – Tottenham 0-0.

INFO: PSV e a 30-a victimă a lui Messi în UCL.

INFO: Argentinianul e la al 14-lea sezon în care înscrie în UCL și e depășit la acest capitol doar de Giggs și Raul.

GOOOOOL MESSI !!! Argentinianul a reușit primul gol al noului sezon de Champions League. Argentinianul a deschis scorul cu PSV în minutul 32, după ce a bătut perfect o lovitură liberă.

UPDATE 19:55: Au început primele două meciuri din UCL:

UPDATE 19:00: Echipele de start de la Barcelona – PSV:

De la ora 19:55 începe o nouă ediție de Liga Campionilor!

Barcelona lui Messi joacă împotriva celor de la PSV Eindhoven, iar Inter are meci cu Tottenham Hotspur.

Șase meciuri se joacă de la ora 22:00, marele derby fiind cel din Anglia dintre Liverpool și PSG.