VIDEO | FCSB, victorie la scor de neprezentare în fața formației FC Argeș. Man, din nou omul meciului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 septembrie 2020, ora 23:22,
fcsb-europa-league

FCSB s-a impus în fața formației FC Argeș la scor de neprezentare, în ciuda faptului că are lotul decimat de focarul de coronavirus de la club. La fel ca în confruntarea cu Topola din preliminariile Europa League, Man a fost eroul roș-albaștrilor.

„Perla” lui Becali a deschis scorul în minutul 13, printr-un șut de la 20 de metri, după o combinație cu Moruțan. Nouă minute mai târziu, același Man a profitat de eroarea lui Honciu și l-a executat fără milă pe Croitoru, cu o scăriță.

Atacantul FCSB-ul a reușit hattrick-ul în repriza secundă, după un efort de echipă. Popescu i-a pasat lui Buziuc, care a așezat mingea pentru Man, iar acesta a înscris al treilea său gol din această seară.

S-a încheiat 3-0, iar FCSB obține o victorie nesperată într-o perioadă extrem de dificilă pentru club. De partea cealaltă, FC Argeș ajunge la cea de-a treia înfrângere din acest sezon și se afundă în bezna Ligii 1.

Primul „11” trimis pe teren de Pintilii (secundul lui Toni Petrea):

#Liga 1 #etapa4 #FCSBArgeșAceasta este echipa pe care FCSB o va folosi în partida cu FC Argeș, care va începe la 21:30, în direct la Digi Sport, Telekom Sport și LookPlus & LookSport.