FCSB nu l-a impresionat: ”S-a văzut supremaţia celor de la Sepsi”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 11 aprilie 2021, ora 09:41,
fcsb sepsi
fcsb sepsi

Sepsi Sf. Gheorghe și FCSB au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 30, ultima din sezonul regulat al Ligii 1.

Golurile au fost marcate de Florin Tănase, pentru FCSB, în minutul 6, în timp ce pentru Sepsi a punctat Pavol Safranko, în minutul 57.

Sursa foto: Profi Media Images, Credit: Alex Nicodim/SIPA//SERRESRAPHAEL__ALX5058/2007231515/Credit:Alex Nicodim/SIPA/2007231518

La finalul partidei de la Sfântu Gheorghe, Eric de Oliveira (35 ani) a declarat că FCSB nu l-a impresionat în această partidă și că Sepsi a făcut un joc bun, cu un presing care le-a dat bătăi de cap jucătorilor lui Toni Petrea.

“La cum a început meciul, destul de rapid au marcat cei de la FCSB, nu ne-am gândit că ar putea să termine această partidă la egalitate. S-a văzut supremaţia celor de la Sepsi, au avut un joc ofensiv şi defensiv foarte bun, au făcut un presing pe stilul Leo Grozavu. Poate că meritau cele trei puncte”, a declarat Eric, potrivit Look Sport.