FCSB luptă în play-off, dar fără arme! Încă doi titulari sunt indisponibili până la finalul sezonului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 04 mai 2021, ora 20:02,
FCSB Octavian Popescu Miron bucurie

FCSB trece printr-un moment foarte greu în play-off-ul din Liga 1, acolo unde în etapa a 4-a a pierdut fotoliul de lider.

Luni seara, cei de la FCSB au fost foarte aproape să revină pe prima poziţie, însă au primit gol de la CFR Cluj în minutul 90+3 şi partida s-a terminat 1-1. Deşi au sperat la partidă bună ,,roş-albaştrii” au mai primit o nouă lovitură de pe urma acestui joc.

Toni Petrea va avea şi mai mari probleme, pentru că doi fotbalişti nu vor mai evolua până la finalul sezonului, ieşind accidentaţi de pe teren în partida cu CFR Cluj.

Primul este Andrei Miron, care a fost schimbat în minutul 36, după un duel cu Omrani în urma căruia nu a mai putut să continue jocul. Acesta a suferit o entorsă şi nu va mai putea evolua până la finalul sezonului, potrivit celor de la sport.ro.

Al doilea fotbalist care a ieşit şifonat din duelul cu CFR Cluj este Adrian Şut, care a intrat în locul lui Miron pe teren. Mijlocaşul ar avea o accidentare foarte serioasă, care îl va ţine departe de gazon aproximativ două luni de zile, mai precizează sursa menţionată.

33 de meciuri a evoluat Andrei Miron în acest sezon pentru FCSB, în timp ce favoritul patronului, Adrian Şut, a bifat 27 de apariţii.

Citeşte şi EXCLUSIV | Ion Crăciunescu îl ”elimină” pe MM Stoica: ”Despre ce vorbim? Omul e vai de mama lui!”