VIDEO | FC Argeș și UTA Arad au încheiat la egalitate duelul nou-promovatelor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 11 septembrie 2020, ora 20:08,
FOTBAL:SPORTUL SNAGOV-FC ARGES, LIGA 2 (5.04.2018)

Duelul nou-promovatelor s-a încheiat indecis. FC Argeș a încheiat la egalitate partida pe care a disputat-o, pe teren propriu, în compania formației UTA Arad, în etapa a treia din sezonul regulat al Ligii 1.

Oaspeții au fost cei care au marcat primii. Bustea a deschis scorul în minutul 10, din pasa lui Rus. Piteștenii au reușit egalarea pe finalul meciului. În minutul 76, Năstăsie i-a pasat lui Malele, care a trimis mingea în poartă.

În urma egalului din această seară, FC Argeș face primul său punct în clasamentul Ligii 1 (locul 14). UTA stă ceva mai bine în clasament. Arădenii au acumulat până acum trei puncte și ocupă locul șapte.

Iată cum au arătat formațiile trimise pe teren de cei doi tehnicieni:

FC Argeș: Croitoru – Matei, Leca, Turda, Mușat – Prepeliță, Colli – Deac, Cozma, Matiș – N’Diaye

? Casa Liga 1, etapa 3, sezonul 2020-2021⚔️ FC Argeș ?UTA Arad 1-1(0-1)⚽ A marcat: Bustea(min.10)?Stadionul Nicolae…

Publicată de Fotbal Club Arges Pitesti pe Vineri, 11 septembrie 2020

UTA Arad: Balauru – Bustea, Erico, Benga, Rrumbullaku – Tescan, Roșu, Albu, Buhăcianu – Rus, Ioniță