Falub a rămas fără cuvinte: „Cum să ratezi așa?!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 31 martie 2019, ora 16:16,
Adrian-Falub

FC Voluntari a îngropat Chiajna. Echipa lui Bergodi s-a impus cu 2-1 pe terenul Concordiei, iar gazdele, aflate pe ultimul loc, au șanse mici la evitarea retrogradării.

Antrenorul Adrian Falub nu-și explică ratările elevilor săi.

Am avut ocazii foarte mari la care nu ai voie să nu dai gol. Mai ales într-un meci decisiv. Am condus jocul, ei n-au avut ocazii în prima repriză.

Au intrat la pauză în avantaj, dar nu au meritat. Dar dacă nu dai gol din 2 metri, din 5, din 7, cum să câștigi?

Nu ai cum să dai vina pe arbitraj când ratezi 7 ocazii din câțiva metri? N-am avut atâtea ocazii în 7 meciuri.

Avem o situație foarte grea, și ne gândim ce șanse sunt să ieșim din ea. Putem să ne salvăm, dar avem nevoie de puncte. Azi era situația ideea ideală. Puteam să câștigăm lejer„, a spus Falub.