Bergodi face minuni la Voluntari! Victorie mare la Chiajna!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 31 martie 2019, ora 15:55,
voluntari deac

FC Voluntari mai face un pas mare în lupta pentru salvbarea de la retrogradare! Echipa antrenată de Cristiano Bergodi s-a impus cu 2-1 pe terenul Concordiei Chiajna, ultima clasată.

Meciul a fost unul spectaculos, cu multe ocazii la cele două porți. Scorul a fost deschis de FC Voluntari, în minutul 28. Ricardinho a reluat în poarta goală, după ce a primit perfect de la Tudorie (28).

Oaspeții au măsrit diferența în minutul 75. Intrat de numai două minute, Gabriel Deac a dus scorul la 0-2, la capătul unei faze personale de toată frumusețea: a ridicat mingea peste un adversar în careu și a șutat violent, sub bara transversală.

Imediat, Chiajna a redus din handicap. Moussa a marcat cu capul, la numai un minut de la reușita oaspeților.

A rămas 1-2, iar FC  Voluntari obține cea de-a treia victorie la rând în deplasare și se îndepărtează de zona roșie a clasamentului. Chiana rămâne pe ultimul loc.