Egalul nu-i mulțumește! Oficialii CFR-ului, mesaj războinic: ”Vom merge în Scoția să murim pe teren!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 08 august 2019, ora 07:38,
cfr și fanii

CFR Cluj a remizat cu Celtic, scor 1-1, în meciul tur din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, însă oficialii CFR-ului nu sunt mulțumiți.

Mario Rondon a marcat pentru ardeleni, minutul 28, iar Forrest a egalat în minutul 37.

Bogdan Mara, directorul sportiv al ardelenilor, a explicat că este nemulțumit de rezultat. Oficialul din Gruia crede că Celtic a marcat un gol nemeritat, iar CFR trebuia să câștige meciul. În retur, 60.000 de scoțieni vor lua cu asalt ”Celtic Park”, însă Mara nu se sperie și are un mesaj clar pentru echipa lui Neil Lennon.

„Suntem nemulţumiţi de rezultat, cred că băieţii au făcut un joc bun, nu am fost cu nimic inferior celor de la Celtic, i-am dominat, am făcut un meci mult mai bun. O victorie era un rezultat normal. Au marcat un gol pe care nu cred că l-au meritat.

Au prima şansă, joacă pe teren propriu, ştim ce atmosferă este. Sunt mari favoriţi, trebuie să facem o surpriză, CFR-ul nu se dă la o parte. Vom merge să murim pe teren! Ne vom lupta şi vom juca până la final” a declarat Bogdan Mara pentru TelekomSport.