După faptă și răsplată! Suporterii dinamoviști, amendați în urma incidentelor de la meciul cu Viitorul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 16 iulie 2019, ora 09:05,
florin-prunea-ii-apara-pe-fanii-care-au-intrat-pe-teren-la-viitorul-dinamo-5-0-trebuie-sa-i-intelegem

Suporterii dinamoviști au fost amendați după incidentele de la Ovidiu!

În minutul 67 al meciului Dinamo – Viitorul, după golul de 3-0 marcat de elevii lui Gică Hagi, mai mulţi suporteri dinamovişti au rupt gardul împrejmuitor şi au intrat pe teren.

Aceștia au fost scoși afară de jandarmi, iar o parte dintre suporterii din Ștefan cel Mare au fost evacuați în cele 20 de minute în care partida a fost întreruptă de arbitru. (Vezi AICI VIDEO)

”Evacuarea acestora s-a desfăşurat fără incidente. Au fost identificate şi sancţionate şase persoane. În plus, aceştia au primit şi măsură complementară, interzicerea accesului la meciurile de fotbal pe o perioadă de un an”, au anunțat jandarmii, potrivit ProSport.

1.000 lei a fost amenda pe care a primit-o fiecare dintre cei șase suporteri dinamoviști. De asemenea, aceștia au primit o interdicție de un an la meciurile de fotbal.