Dinamoviștii, la pământ după înfrângerea suferită în fața UTA-ei: „Portarii adverși sunt fantastici. Situația e groaznică”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat miercuri, 21 aprilie 2021, ora 00:05,
TRISTEȚE
TRISTEȚE

Dinamo a fost învinsă de UTA, marți seară, scor 0-1, pe teren propriu, în cadrul etapei a doua a play-out-ului din Liga 1.

Se pare că la ultimele meciuri portarii adverși sunt fantastici. Nu știu dacă a fost vina portarului nostru, a avut o intervenție bună, suntem o echipă, nu dăm vina unul pe altul.
UTA a avut o jumătate de ocazie și ne-a dat un  gol, noi am ratat 3-4 ocazii mari printre care și un penalty.

Meciul ne dă speranțe, trebuie să fim mai norocoși. Sunt frustrat, avem lot bun, valoros, nu ăsta ne e locul, dar trec etapele nu adunăm punctele, situația e groaznică”, a declarat Răuță după meci.

David Miculescu a înscris unicul gol al meciului, în minutul 34, cu capul, din centrarea lui Evgheni Şliakov.

Deian Sorescu a ratat un penalty în minutul 36. Portarul Dragoş Balauru a apărat şutul fotbalistului dinamovist.

În urma acestui rezultat, Dinamo rămâne pe locul 14, cu 15 puncte, iar etapa următoare jucătorii lui Uhrin Jr. vor evolua cu Gaz Metan, în deplasare.

dinamoplayoutliga 10-1utauHRIN