Dilema lui Cicâldău: ”Nu știu de ce s-a întâmplat ceea ce s-a întâmplat în a doua repriză”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 16 mai 2021, ora 08:38,
CRAIOVA CFR CICALDAU

CSU Craiova a pierdut cu CFR Cluj, scor 1-3, în derby-ul rundei a opta din play-off-ul Ligii 1.

Golurile duelului de pe ”Ion Oblemenco” au fost marcate de către Alexandru Păun, în minutele 4 şi 74, dar şi Ciprian Deac, în minutul 68, pentru ardeleni, respectiv Ştefan Baiaram, în minutul 11, pentru olteni.

Colegul lui Baiaram, Alex Cicâldău a avut și el o intervenție la finalul meciului și a încercat să găsească o explicație pentru perioada dificilă prin care trece CS U Craiova. Mijlocașul nu vrea să acuze oboseala pentru cele patru etape consecutive ale oltenilor fără victorie în Liga 1.

„Am făcut o repriză bună, apoi în a doua ne-am tăiat și am pierdut meciul. E clar că avem o perioadă foarte proastă, e a patra înfrângere la rând. Nu știu de ce s-a întâmplat ceea ce s-a întâmplat în a doua repriză, dar tot noi trebuie s-o scoatem la capăt.

Ce oboseală!? Sunt foarte multe meciuri, s-a acumulat, dar nu stăm acum să dăm vină pe oboseală. Mai avem trei meciuri de jucat, trebuie să le câștigăm pe toate și să ieșim cu capul sus”, a declarat Alex Cicâldău la finalul partidei.

CS U Craiova rămâne pe locul 3 în play-off, acolo unde a acumulat până acum 37 de puncte în ierarhie. În etapa următoare, Cicâldău și colegii săi vor juca în deplasare la FCSB, pe 19 mai.