Dennis Man nu pleacă de la FCSB! ,,Vreau să câştig campionatul”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 15 ianuarie 2021, ora 23:43,
dennis man
dennis man

Meciul dintre FCSB şi Astra Giurgiu, din etapa a 16-a a Ligii 1, disputat pe Naţional Arena, s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 3-0.

Golurile partidei au fost marcate de Dennis Man în minutul 78 şi Florin Tănase, care a reuşit o dublă, în minutele 81 şi 89.

Dennis Man, marcatorul primului gol al partidei, a analizat la finalul jocului prestaţia echipei la care joacă. Acesta a comentat şi o posibilă plecare de la FCSB.

,,Am început bine anul, suntem fericiţi. Am întâlnit o echipă care s-a apărat foarte bine, am reuşit să pătrundem şi să marcam. Punctele ne dau încredere, mergem mai departe. Pe undeva, e normal să intri în panică odată cu trecerea timpului. Pătrundeam foarte greu. Nu e o competiţie între mine şi Tănase, mă bucur să marcheze, sper să continue tot aşa. Ne bucurăm unul pentru celălalt când avem reuşite, asta e tot ce contează.

Când va veni momentul să fac pasul următor, sper să fiu pregătit. Joc meci de meci, asta e cel mai important, cresc zi de zi. Vreau să câştig campionatul. Eu eram în cantonament, nu m-a interesat de transferuri. Am vrut să fiu pregătit când ajung din nou la meciuri. Treaba noastră e să ne antrenăm. Ştiu că amicalul cu turcii era programat de la Bucureşti.”, a declarat Dennis Man la finalul jocului.

După acest meci, FCSB rămâne în continuare liderul Ligii 1, unde a acumulat 37 de puncte în cele 16 meciuri disputate până acum. De cealaltă parte, Astra Giurgiu rămâne pe locul 12 în Liga 1, cu 16 puncte acumulate în tot atâtea etape disputate.

Citeşte şi VIDEO | FCSB n-a fost degeaba în Turcia! Victorie la scor de neprezentare cu Astra Giurgiu