Dennis Man l-a cucerit pe marele Filippo Inzaghi, după primul gol în Italia: „S-a văzut ce calități are!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 03 aprilie 2021, ora 21:21,
Dennis Man
Dennis Man

Fostul golgheter al Ligii 1, Dennis Man (22 de ani), a izbutit să marcheze astăzi primul său gol în tricoul Parmei!

Internaționalul român a adus formației de pe Ennio Tardini un nou punct în economia campionatului din Serie A, reușind să puncteze pentru 2-2 în ultimele minute ale partidei. Adus ca o adevărată gură de oxigen la Parma, Dennis Man se află într-o creștere de formă în Italia, iar acest lucru a fost imediat sesizat de antrenorul Roberto D’Aversa, care l-a titularizat în ultimele etape.

După ce i-a furat victoria în minutele de final, Dennis Man a fost lăudat de fosta legendă a lui AC Milan, Filippo Inzaghi, actualul antrenor al lui Benevento. „Superpippo” a mărturisit că Parma este o formație care traversează o perioadă foarte bună în acest moment în Serie A și consideră că datele problemei puteau sta altfel dacă echipa de pe Ennio Tardini juca așa încă de la începutul sezonului. Ulterior, Inzaghi i-a făcut o scurtă descriere și lui Man, fotbalist care a dovedit că are calitate, din punctul său de vedere.

inzaghi despre man
Sursa foto: Credit- Alessandro Garofalo/LaPresse, Profimedia Images

”Dacă ar începe acum campionatul, Parma s-ar fi luptat pentru alte obiective, nu evitarea retrogradării. Au adus jucători interesanți, care pot face diferența. S-a văzut și la golul de 2-2, Cornelius e imbatabil la duelul aerian, apoi Dennis Man prinde un șut de senzație. S-a văzut ce calități are!, a spus Filippo Inzaghi, la finalul meciului de astăzi.