Cu Dică și MM Stoica în tribune, FC Voluntari a remizat cu Mediaș. Pe cine au urmărit oficialii de la FCSB?

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 30 iulie 2018, ora 20:15,
bucurie Voluntari

FC Voluntari și Gaz Metan au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci urmărit din tribune și de Nicolae Dică, respectiv Mihai Stoica, aflați în căutarea unui vârf.

Ilfovenii au deschis scorul încă din minutul 3: Belahmeur a punctat după centrarea lui Laidouini.

Carlos Fortes, atacant care e urmărit probabil și de FCSB, a egalat printr-o lovitură de cap, din fața porții.

Chamed a avut o șansă mare de gol, însă Drăghia a fost salvat și de bară la lovitura liberă bătută excelent de mijlocașul Mediașului.

Gaz Metan putea să câștige în prelungiri și să ajungă lider în Liga 1, însă șutul lui Marius Constantin a trecut puțin peste poartă.

ECHIPELE:

FC Voluntari: Drăghia – Ricardinho, Artabe, Walace, A. Vlad – Laidouni, Sesar (Răuţă ’56) – Căpăţînă, Belahmeur, Ciucur (Malfleury ’75) – Tudorie (Szijj ‘65)

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu, M. Constantin, Diallo, Buşi – Chamed (Caiado ’71), I. Cristea, Fofana – D. Olaru, C. Fortes (Buziuc ’73), R. Romeo (Fernandes ‘46)