CS Mioveni – ASU Poli Timișoara 4-0. Trupa lui Dan Alexa, fără victorie în play-off

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 19 aprilie 2021, ora 17:55,
Mioveni1
Mioveni1

Partida dintre CS Mioveni și ASU Poli Timișoara, meci în cadrul etapei a 4 a din play-off-ul Ligii 2, s-a terminat cu victoria gazdelor, scor, 4-0.

Golurile partidei au fost marcate de Adrian Măr, Valentin Coșoreanu, Bogdan Rusu și Alexandru Isfan

Gazdele au deschis scorul în minutul 23, după ce tânărul jucător Andrei Măr a prins un șut senzațional din afara careului, lăsându-l fără replică pe portarul bănățenilor.

Formația lui Alexandru Pelici și-a dublat avantajul în minutul 44, Alexandru Coșereanu a fructificat o pasă excelentă a lui Blănaru și-a punctat pentru 2-0.

Rămasă în inferioritate numerică după eliminarea lui Dorinel Oancea din minutul 55, tot formația argeșeană a marcat prin atacantul Bogdan Rusu în minutul 67.

În minutul 90 după un contraatac fulger Alexandru Isfan a punctat pentru 4-0, stabilind scorul final.

În urma acestui rezultat, CS Mioveni este pe locul 3 în Liga 2, cu 41 de puncte.

De cealaltă parte, ASU Poli Timișoara este pe 6 în clasamentul play-off-ului, cu 33 de puncte.

ECHIPELE DE START:

CS Mioveni: Ius. Popescu – Oancea, Al. Iacob, Gherghe (cpt.), Burnea (Șerbănică 13′) – D. Toma, Vereș, Coșereanu, Mar – Blănaru, Bg. Rusu
Rezerve: Ducan – M. Șerban, M. Chindriș, Massaro, Seb. IVan, Tib. Coman, Rădescu, Ișfan
Antrenor: Alexandru Pelici

ASU Poli Timișoara: Hindrich – Bocșan, Mera (cpt.), Scutaru – D. Radu, Casado, Cioinac, Codrea, Sg. Popovici – Axente, Plazonja
Rezerve: Păduraru – Radunovic, Coadă, A. Manea, P. Ivanovici, Al. Munteanu, R. Rus, C. Jurj, Pamfile
Antrenor: Dan Alexa