Cristina Neagu, la un pas să plece de la CSM București: „Am auzit că are o ofertă foarte bună!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 07 martie 2019, ora 16:44,
Cristina Neagu

Cristina Neagu n-a semnat prelungirea contractului cu CSM București și e aproape să plece din România.

Vedeta campioanei României ar avea o ofertă tentantă din Franța, de la Brest. Cel puțin asta susține Herbert Muller, tehnicianul de origine română care o pregătește pe Thuringer.

„Eu sper să nu se ducă la Brest. Ar fi păcat. Cris e o piesă foarte importantă în planurile fiecărui antrenor. Nu e jucătoare mai bună ca ea. Am auzit că are o ofertă foarte bună de la Brest.

Nu cred că se duce la Gyor. Se va decide între Brest şi Bucureşti. Sper să rămână în ţară ca de aia a venit şi sper să ajute Bucureştiul să câştige Liga Campionilor”, a spus Muller, pentru Telekom Sport.

Cristina Neagu (30 de ani) a fost desemnată cea mai bună jucătoare a Europei în 2018. A câștigat campionatul și Cupa României cu CSM București, iar cu echipa națională a încheiat pe locul 4 la EURO 2018.