Craiova vrea teste de sânge în lupta la titlu: ,,Dacă ai băgat nişte substanţe, nu ai cum să scapi”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 06 aprilie 2021, ora 20:35,
FCSB CSU Craiova – Andrei Ivan și Miron

FCSB şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, în meciul etapei a 29-a a Ligii 1, jucat la Giurgiu.

Cei de la Universitatea Craiova au ratat un penalty prin Cicâldău, în minutul 62, iar FCSB a avut primul şut pe spaţiul porţii abia în minutul 85, prin Florin Tănase.

Înaintea meciului de la Giurgiu, oltenii au solicitat un control antidoping. Sorin Cârţu consideră că nu e nicio lovitură pentru echipele cu care vor juca în play off, dacă nu vor avea nimic de ascuns, pentru că oficialii echipei din Bănie vor teste la cel puţin 30% din meciuri.

,,Vedem ce va ieși la testul antidoping, la sânge nu ai cum să schimbi. Dacă ai băgat în tine niște substanțe, nu ai cum să scapi. Și vom cere și în playoff, la cel puțin 30% dintre meciuri.

Dacă ești cinstit, nu e nicio armă psihologică, nu e nicio lovitură sub centură.”, a declarat Sorin Cârţu, pentru Digisport.

În urma rezultatului meciului de duminică, FCSB rămâne în continuare lider în Liga 1, cu 64 de puncte acumulate în urma celor 29 de meciuri disputate până acum.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova se află în continuare pe locul 3 în Liga 1, cu 57 de puncte adunate în cele 29 de partide jucate în campionat.

Citeşte şi Veste proastă pentru FCSB: ,,CFR Cluj va lua campionatul și în acest an”