Veste proastă pentru FCSB: ,,CFR Cluj va lua campionatul și în acest an”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 06 aprilie 2021, ora 19:55,
fcsb-cfr
fcsb-cfr

FCSB şi Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, în derby-ul etapei a 29-a a Ligii 1, jucat la Giurgiu.

Cei de la Universitatea Craiova au ratat un penalty prin Cicâldău, în minutul 62, iar FCSB a avut primul şut pe spaţiul porţii abia în minutul 85, prin Florin Tănase.

Iuliu Mureşan, fost conducător la CFR Cluj, le dă o veste proastă Craiovei şi FCSB-ului. Acesta este de părere că în acest sezon de Liga 1, titlul va ajunge tot în Gruia, deşi jocul ardelenilor nu a impresionat la jocul cu Dinamo.

Eu nu vreau să fac analiza arbitrajelor pentru FCSB sau Craiova. Sunt arbitraje care greșesc pentru unele sau altele dintre echipe. În general, când tragi linie, cam toate echipele ies tot acolo.

CFR Cluj nu poate să ia titlul cu jocul acesta. Dar CFR-ul poate să ia titlul, asta e sigur. Cu FCSB și acum s-a întâmplat ce s-a întâmplat. CFR Cluj va lua campionatul și în acest an, asta e părerea mea.”, a declarat Iuliu Mureşan, pentru Digisport.

În urma rezultatului meciului de duminică, FCSB rămâne în continuare lider în Liga 1, cu 64 de puncte acumulate în urma celor 29 de meciuri disputate până acum.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova se află în continuare pe locul 3 în Liga 1, cu 57 de puncte adunate în cele 29 de partide jucate în campionat.

Citeşte şi FOTO | FCSB și Craiova s-au încurcat reciproc! “Roș-albaștrii”, pas greșit înainte de play-off