Coșmarul s-a încheiat pentru giuleșteni! Rapid a învins Farul în derby-ul etapei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 15 noiembrie 2020, ora 17:38,
rapid bucurie

Coșmarul s-a încheiat pentru Rapid. Giuleștenii au încheiat seria de trei înfrângeri consecutive în Liga a 2-a.

Bucureștenii au simțit din nou gustul victoriei, după o perioadă în care echipa a fost învinsă pe bandă rulantă în eșalonul secund și a fost eliminată din Cupa României.

Formația lui Mihai Iosif a câștigat cu 2-1 derby-ul etapei cu Farul Constanța. Acțiunea meciului s-a consumat în repriza secundă.

În minutul 56, Băjan a văzut cartonașul roșu, după ce a faultat în careu. Arbitrul a dictat penalty, iar Hlistei a transformat fără probleme.

Oaspeții au egalat în minutul 76, prin Măzărache, care a reluat cu capul din 6 metri.

Golul victoriei a fost reușit de tânărul Sefer, care a marcat cu un șut din afara careului, de la 20 de metri, în minutul 83.

În urma acestui rezultat, giuleștenii au urcat pe locul 11 în Liga a 2-a, cu 16 puncte, iar constănțenii rămân pe locul 9, cu 17 puncte.