Cornel Dinu, ironii după remiza dintre FCSB și CFR Cluj: „E greu de spus dacă Dumnezeu scrie tabela de marcaj”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat marți, 04 mai 2021, ora 12:44,
Cornel Dinu
Cornel Dinu

FCSB și CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, la Giurgiu, luni seară, în etapa a cincea, ultima din turul play-off-ului Ligii I.

Cornel Dinu i-a ironizat pe roș-albaștri, aceștia fiind egalați de ardeleni, în prelungirile partidei.

Îl laşi acolo în pace, nu te duci peste el, Olaru. La uzura pe care o are Camora în ultimul timp, el poate să cadă şi de la vânt„, a spus Cornel Dinu, potrivit Telekom Sport.

Fostul mare international l-a ironizat și pe Edi Iordănescu, de oarece antrenorul CFR-ului a mulțumit divinității pentru remiza cu FCSB

Şi noi ne închinam când intram pe teren, dar e greu de spus dacă Dumnezeu scrie tabela de marcaj. De-a lungul istoriei, sunt trei personaje teribile despre care se spune că ar fi vorbit cu Dumnezeu. Este Avram, după care este Moise şi mai este Iisus. În condiţiile astea, vin Iordănescu şi cu fiul său, patru şi cinci, care vorbesc cu Dumnezeu„, a mai declarat Cornel Dinu, potrivit sursei citate.