Contra, ”urecheat” de Mircea Lucescu: ”Păcat! Lăsau spații mari”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 16 octombrie 2019, ora 17:47,
Mircea-Lucescu

Mircea Lucescu a vorbit despre remiza României de pe Arena Națională.

”Tricolorii” au încheiat la egalitate partida cu Norvegia, scor 1-1, iar echipa națională nu mai depinde decât de propriile forțe pentru a se califica la EURO.

Mircea Lucescu a fost în tribune la derby-ul Rapid – Petrolul și a vorbit despre meciul României de seara trecută.

”Il Luce” este de părere că ”Guriță” nu trebuia să îl schimbe pe Mitriță cu Nistor, în minutul 78. Fostul mare antrenor român este convins că vedeta lui New York City putea profita de spațiile lăsate de norvegieni.

”Păcat că Mitriță n-a rămas pe teren, în minutele în care Norvegia nu mai conta din punct de vedere al organizării jocului. Lăsau spații mari, era nevoie de unul ca el. Cred că n-am fi ajuns la un rezultat de egalitate” a declarat Mircea Lucescu, la DigiSport.