Coman iese la atac: ”Nu mi se pare normal să arbitreze domnul Kovacs acest meci!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 02 februarie 2020, ora 22:24,
coman fcsb
coman fcsb

Florinel Coman a ieșit la atac după derby-ul cu CFR Cluj!

Campioana României s-a impus în meciul de foc cu FCSB, scor 1-0. Vinicius l-a învins pe Bălgrădean cu o ”torpilă” din afara careului, în minutul 79.

Florinel Coman este nemulțumit de arbitrajul lui Istvan Kovacs. Fotbalistul roș-albaștrilor este de părere că Planic nu trebuia eliminat în minutul 77.

”A fost un meci foarte urât, pe bătaie, minge lungă. Ne este greu să jucăm împotriva echipelor care se bazează pe forță. Nu se dă niciodată cartonaș roșu pentru așa ceva. Nu mi se pare normal să arbitreze domnul Kovacs acest meci. Noi suntem primii vinovați, dar nu mi se pare corect.

Sistemul pe care îl jucăm nu se bazează pe minge lungă și dueluri la cap. Suntem la 8 puncte distanță. Trebuie să fim mai atenți în play-off. Trebuie să batem tot. O să facem o analiză. Noi, atacanții, nu prea vedem poarta.” a declarat Florinel Coman.

florinel coman fcsb

În urma acestui rezultat, CFR rămâne liderul Ligii 1, cu 47 de puncte, iar FCSB se află în continuare pe poziția a patra, cu 39 de puncte.

Vezi și VIDEO | CFR câștigă derby-ul cu FCSB! Vinicius a reușit un gol de senzație