Ciprian Tătărușanu a jucat o repriză în amicalul Marseille – Nantes

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 19 iulie 2018, ora 09:11,
Tatarusanu
Tatarusanu

Portarul Ciprian Tătărușanu a apărat o repriză în meciul amical pierdut de Nantes în deplasare cu Olympique de Marseille, scor 1-2.

Tătărușanu a intrat pe teren după pauză și a primit un gol în minutul 53, din partea lui Kostas Mitroglou. Tot grecul a înscris și primul gol al partidei, în minutul 43.

Nantes a redus din handicap în minutul 88, prin mijlocașul Valentin Rongier.

Marseille a început în formula: Pelé – Perrin, Abdennour, Doria, Hubočan – L. Gustavo, Anguissa – Lopez, Payet, N’Jie – Mitroglou.

Primul ’11’ pentru Nantes: Dupé – Lima, Diego Carlos, Djidji, Kwateng – Touré, Moutoussamy – Dabo, Rongier, Alegue – Sala.

A fost cel de-al patrulea meci amical pentru Nantes în această vară. Campionatul Franței va începe la 10 august.

Ciprian Tătărușanu (32 de ani) este titularul postului de portar în echipa națională a României și mai are contract cu Nantes până în vara anului 2019.