VIDEO | Chindia dă lovitura în Trivale. Formația lui Emil Săndoi e prima în play-out

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 21 aprilie 2021, ora 18:47,
Chindia1
Chindia1

Partida dintre FC Argeș și Chindia Târgoviște, meci în cadrul etapei a 2-a din play-out, s-a terminat cu oaspeților, scor, 1-0.

Unicul gol al partidei de pe stadionul „Nicolae Dobrin” a fost marcat de Daniel Florea.

Prima parte a meciul din Trivale a fost echilibrată dar în care ocaziile au lipsit la ambele porți. După revenirea de la cabine, formația lui Emil Săndoi a reușit să deschidă scorul în minutul 53. Căpușă a trimis o minge în careu iar atacantul Daniel Florea a reluat din alunecare în poarta goală.

Gazdele putea restabili egalitatea în minutul 89 prin fundașul Turda dar balonul trimis cu capul de el a fost reținut de portarul oaspeților iar scorul final a rămas 1-0 pentru formația din Târgoviște.

Chindia Târgoviște

În urma acestui rezultat, Chinidia Târgoviște urcă pe locul 7, cu 26 de puncte. Etapa viitoare formația lui Emil Săndoi primește vizita celor de la Poli Iași.

De cealaltă parte, FC Argeș rămâne pe poziția a 10-a în grupa de play-out, cu 21 de puncte. Runda următoare formația lui Andrei Prepeliță se deplasează la Giugiu pentru întâlnirea cu Astra.

ECHIPELE DE START:

FC Argeș: Greab – Tofan, Maric, Turda, De Jonghe – Meza Colli, I. Șerban – Grecu, Palic, C. Dumitru – Malele

Chindia: Aioani – Căpușă, P. Iacob, Celea, Dinu – Neguț, Dulca, Rață, Dumitrașcu – D. Popa, Florea