Chindia câștigă cu Daco-Getica. Greșeli mari de arbitraj în favoarea dâmbovițenilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 24 martie 2019, ora 17:31,
Chindia-Targoviste

Chindia meține încinsă lupta pentru promovare. Echipa antrenată de Viorel Moldovan a revenit de la 0-2 cu Daco-Getica și s-a impus cu 4-2. Arbitrii au greșit decisiv în favoarea dâmbovițenilor.

Echipa bucureșetană a condus cu 2-0 la Târgoviște, după golurile reușite de Raphael Stănescu (13) și Nsiah (46).

Daco-Getica a pierdut apoi ritmul.

Chindia a egalat în numai șase minute. Liviu Mihai a redus din diferență (53), apoi Daniel Florea a înscris pentru 2-2 (59), după un corner la care toată apărarea bucureștenilor a rămas imobilă.

Daco-Getica a reușit să înscrie din nou, prin Nsiah, în minutul 61, însă arbitrul asistent Marian Truță a indicat ofsaid. Eroare mare de arbitraj, mai ales că faza a fost destul de simplă.

Scăpată de gol, Chindia a făcut 3-2 în minutul 67. Aici, arbitrul de centru Robert Avram a dictat ușor un fault la marginea careului, iar Șerban l-a învins pe Isvoranu din lovitura liberă directă.

S-a terminat 4-2, după ce Avram le-a dat și penalty celor de la Chindia, pentru un henț al lui Prodan. A transformat Valentin Alexandru, în minutul 85.

Urmărim împreună meciul dintre Chindia Târgovişte şi Daco-GeticaShow total cu Mircea Lucescu la Dinamo – Steaua: "Uite cum a ajuns după ce l-am pedepsit! Nu accept să pierdeţi!" Dialogul lui Il Luce cu Piţurcă —> https://bit.ly/2UPclYVLovitură dură pentru Craiova înainte de meciul cu FCSB! S-a accidentat la naţională şi nu va juca în derby —> https://bit.ly/2JB12T4Cosmin Contra, la prima înfrângere într-un meci oficial pe banca României: "Sufăr foarte mult". Promisiunea pentru suporteri —> https://bit.ly/2FnYPW0Fotbalul românesc îl celebrează pe Ioan Andone! Dinamo – Steaua, meciul legendelor conduse de Mircea Lucescu şi Victor Piţurcă! Imagini senzaţionale din vestiar —> https://bit.ly/2Wi053zSee Less