CFR contestă arbitrajul după derby: „Am avut penalty!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 11 noiembrie 2019, ora 00:36,
Dinamo CFR Filip

CFR a mai pierdut două puncte în Liga 1, după 0-0 cu Dinamo.

Totuși, Dan Petrescu și-a lăudat jucătorii, dar consideră că echipa sa merita să primească o lovitură de la 11 metri.

„Nu am exagerat la pauză, în vestiar. Am jucat cu Dinamo, o echipă bună, care joacă bine acasă și care a făcut spectacol cu Viitorul și Gaz Metan. Era important să nu facem greșeli și cadouri. În finalul primei reprize, Dinamo a avut acea bară. Noi am cedat, iar ei au venit peste noi. Dacă marcau acolo, era greu să revenim.

În repriza a doua noi am jucat mai bine. Nu țin minte să aibă Dinamo vreun șut. Echipa a reacționat bine. Am avut 3-4 ocazii clare, dar și un penalty la faultul asupra lui Păun. Dar nu putem critica arbitrajul, pentru că a fost un meci greu”, a spus Petrescu.