Ce a scris presa britanică despre Ianis Hagi, după Slavia – Rangers: „Nu i-a ţinut piept compatriotului Stanciu”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 12 martie 2021, ora 09:57,
Stanciu, Ianis

Presa din Scoția a analizat evoluția lui Ianis Hagi (22 de ani), în meciul terminat la egalitate de Rangers, pe terenul cehilor de la Slavia Praga, scor 1-1, în turul optimilor de finală ale Europa League.

Ianis Hagi a dat pasa de gol la unica reușită a scoțienilor. Helander a înscris pentru 1-1,

Glasgow Times a scris că în afară de assist, Ianis Hagi a avut o evoluție slabă.

Românul nu a reuşit să-i ţină piept compatriotului Nicolae Stanciu înainte de golul cehilor. Şi-a spălat din păcate prin pasa de gol pentru Helander„, scriu cei de la Glasgow Times.

Hagi merită apreciat pentru assist-ul la golul egalizator al lui Rangers. Şi-a adus contribuţia înainte de a fi înlocuit de Arfield„, scriu cei de la Daily Records.

Nicolae Stanciu a marcat în minutul 7, în timp ce Ianis Hagi a pasat decisiv la golul oaspeţilor, în minutul 36.

Ianis Hagi. Foto: Profimedia