Ce a declarat D’Aversa, despre Valentin Mihăilă și Dennis Man, după meciul cu Udinese

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 22 februarie 2021, ora 11:53,
Mihăilă, sursa- Profimedia Images

Valentin Mihăilă a fost titular la Parma, echipă pentru care a obținut o lovitură de la 11 metri, în meciul disputat cu Udinese, duminică.

Chiar dacă a condus cu 2-0, Parma a remizat cu Udinese, scor 2-2, în etapa a 23-a a campionatului din Italia. Parma a plătit pentru cei doi Valentin Mihăilă și Dennis Man peste 20 de milioane de euro.

Sursă foto: Profi Media Images

Antrenorul echipei, Roberto D’Aversa, l-a lăudat pe cei doi români.

Gervinho nu a jucat din motive tactice. Mihăilă s-a mişcat excelent, la fel şi Karamoh. Astăzi, Man a intrat şi s-a descurcat foarte bine”, a spus D’Aversa la finalul meciului.

Mihăilă a fost titular, a obținut o lovitură de la 11 metri și a fost schimbat în minutul 79.

Dennis Man a fost rezervă și a fost introdus pe teren în minutul 66. În minutul 83 a încasat un cartonaș galben.

Parma este pe locul 19 din 20 cu numai 14 puncte strânse în 23 de meciuri şi este la 6 puncte de primul loc care asigură şi la anul prezenţa în prima ligă din Italia.