Meci de coșmar pentru Parma. A condus cu 2-0, dar a ratat victoria. Mihăilă a scos un penalty

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 21 februarie 2021, ora 16:54,
SS Lazio v Parma Calcio, Coppa Italia, football, Olympic Stadium, Rome, Italy – 21 Jan 2021

Parma a remizat cu Udinese, scor 2-2, duminică, în etapa a 23-a din Serie A. Gazdele au deschis scorul încă din minutul 3. Cornelius a marcat cu o lovitură de cap.

Titularizat, Mihăilă a ieșit în evidență în minutul 31. Internaționalul român a fost faultat în careu de Becao, iar arbitrul a dictat penalty.

Kucka a transformat de la „punctul cu var”, ducând scorul la 2-0.

După doar cinci minute, același Mihăilă a văzut cartonașul galben, pentru un clinci cu Becao. În prelungirile primei reprize, Mihăilă a șutat din unghi, pe poartă, dar Musso a respins.

În minutul 55, același Mihăilă a fost, din nou, aproape de gol. Oaspeții au redus din diferență, prin Okaka, în minutul 64. Din minutul 67, Dennis Man a intrat pe teren.

Finalul partidei a fost electrizant. Cu 10 minute înainte de filnal, Nuytink a egalat, scor 2-2. Dennis Man s-a evidențiat cu un cartonaș galben.

După 23 de etape, Parma se află pe locul 19 din 20, cu doar 14 puncte.