Camora, în culmea fericirii după victoria cu ȚSKA Sofia: ”Ne era dor de Europa League!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 22 octombrie 2020, ora 22:12,

Mario Camora (33 ani), căpitanul CFR-ului, a oferit prima reacție după debutul de succes al echipei sale din acest sezon de Europa League.

Campioana României a învins-o pe ȚSKA Sofia cu 2-0. Rondon și Ciprian Deac, din penalty, au marcat pentru ”feroviari”.

Camora este în culmea fericirii după prima victorie din actualul sezon de Europa League. Căpitanului clujenilor i-a fost dor de cupele europene și recunoaște că și-ar dori să vadă din nou fani în tribune.

Astăzi, în Bulgaria, nu mai puțin 12.000 de suporteri au fost prezenți la meci.

”Primele 15 minute au fost mai grele. Nu țin minte o ocazie mare de gol de-a lor. Noi veneam cu obiectivul de a lua toate cele 3 puncte. Au scăzut din punct de vedere fizic în a doua repriză. După gol, moralul a crescut.

E important pentru noi, pentru suporteri. Ne bucurăm să avem parte de fani și la Cluj. Ne era dor de această competiție și să vedem spectatori. Cea mai importantă e sănătatea pentru toată lumea.” a declarat Camora la finalul meciului pentru DigiSport.

Vezi și VIDEO | CFRicire! Campioana României o învinge pe ȚSKA Sofia și conduce Grupa A din Europa League!