Camora, fără cuvinte după dezastrul cu AS Roma! ,,E greu să avem o explicaţie”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 05 noiembrie 2020, ora 23:36,
Mario Camora

CFR Cluj a pierdut la scor meciul din grupele Europa League, din etapa a 3-a, împotriva italienilor de la AS Roma.

5-0 a fost scorul la finalul partidei, după ce au marcat Mkhitaryan, Ibanez, Mayoral de două ori şi Pedro.

La finalul meciului, căpitanul lui CFR Cluj, Mario Camora, a vorbit despre prestaţia echipei din această seară. Fundaşul a fost dărâmat de cum a decurs jocul echipei sale. Acesta a spus că e greu de găsit o explicaţie pentru un meci cu un asemenea scor.

E greu să avem o explicaţie. Suntem trişti, supăraţi. Echipa nu a intrat bine. Am primit un gol la prima fază de atac, dar trebuie să ne asumăm că ei au fost superiori echipei noastre. Trebuie să ridicăm capul şi să mergem ma departe, pentru că avem deja un meci important duminică.

Când jucăm împotriva unei echipe aşa de mare, din două ocazii trebuie să dăm un gol şi, din păcate, am avut poate 2-3 şuturi în prima repriză şi nici nu a intrat. Cred că primele două şuturi au fost 2 goluri. E greu, e greu să digerăm. Trebuie să fim supăraţi, să ne uităm la ce greşeli am făcut, să câştigăm deja duminică şi apoi e bine că vine o pauză, să revină şi jucătorii care sunt accidentaţi.

Avem şansa noastră. Avem 4 puncte până la urmă. Trebuie să fim supăraţi astăzi, să ridicăm capul , să lucrăm pentru că mai avem trei meciuri. 2 meciuri avem acasă, noi acasă am demonstrat că putem şi trebuie ca la următorul meci să fim mai bine pe teren, să încercăm să nu lăsăm atâtea şanse cum nu am lăsat la ultimul meci de acasă din Europa League şi să reuşim să câştigăm meciul.

În urma acestui meci, CFR Cluj a rămas cu patru puncte adunate după trei etape disputate din noul sezon de Europa League.

Citeşte şi VIDEO | CFR Cluj, demolată de AS Roma! Italienii, aproape să facă setul cu elevii lui Petrescu