Becali sare la gâtul lui Vintilă: „Poate mă supăr! Gata, atât îl mai las”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 22 februarie 2020, ora 23:20,
bogdan-arges-vintila-fcsb

Gigi Becali, patronul FCSB, s-a declarat nemulțumit de deciziile pe care le-a luat Bogdan Argeș Vintilă la meciul cu Chindia Târgoviște, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Finanțatorul a susținut că până acum l-a lăsat pe Vintilă să alcătuiască echipa după bunul plac, dar e hotărât să-i suspende acest „privilegiu” dacă FCSB nu va performa în viitor.

„Eu cred că am jucat bine, dar nu am dat al doilea gol. În afară de Florinel Coman, Tănase iar a fost șters. Petre e la primul meci, nu ai ce să zici. O să aibă timp să joace. Vedeți, a greșit Vintilă, trebuia să îl lase să joace tot meciul.

Nu ai cum să dai gol dacă joci cu doi oameni în minus: în prima repriză au fost Coman și Petre. După aia a intrat Moruțan, parcă e pe altă planetă, parcă nu mai e la fotbal.

Momentan, Vintilă face doar ce vrea el. Asta până într-o zi, când o să mă supăr. Poate mâine, poate săptămâna viitoare! Îl mai las un meci, primul din play-off. După asta fac eu tot!”, a declarat Becali.

gigi-becali-fcsb-2

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, sâmbătă, pe Arena Naţională, în compania echipei Chindia Târgovişte, în etapa a 26-a, ultima a sezonului regulat din Liga 1.