VIDEO | Barcelona a făcut scor cu Leganes și s-a calificat în sferturile Cupei Spaniei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 30 ianuarie 2020, ora 22:28,
messi
messi

Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după o victorie la scor în fața formației Leganes.

Catalanii au învins-o cu 5-0 pe Leganes, în optimile competiţiei.

Griezmann a fost cel care a deschis balul pe Camp Nou (minutul 4). În minutul 28, Lenglet dubla diferența de pe tabelă. Messi a ieșit la rampă după o cursă caracteristică, în care a driblat trei jucători ai lui Leganes, apoi a șutat spre poartă. Mingea expediată de argentinian a fost deviată în poartă de unul dintre apărătorii oaspeților. Arthur a marcat și el în minutul 77, iar Messi a fost cel care a închis tabela, în minutul 89. Lansat perfect de Rakitic, starul Barcelonei l-a driblat pe portar, apoi a trimis mingea în poarta goală.

Alături de Barcelona, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei s-au mai calificat: Granada, Valencia, Ath. Bilbao, Real Madrid, Villarreal, Real Sociedad și Mirandes, care a trecut în mod surprinzător de Sevilla, cu 3-1.