Aventura lui Florin Mergea în Turcia s-a oprit! Înfrângere drastică suferită de român

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 ianuarie 2021, ora 16:59,
Florin-Mergea

Florin Mergea (35 ani) a fost eliminat în sferturile de finală ale turneului ATP 250 din Turcia!

Florin Mergea (35 de ani) și Luca Margaroli (28 de ani) au fost eliminați de către italienii Salvatore Caruso și Andrea Vavassori.

Tenismenul român și cu elvețianul Margaroli reușiseră să se califice în sferturi după ce s-au impus în fața fraților Ivan Sabanov și Matej Sabanov cu scorul de 6-4, 7-5.

Perechea româno-elvețiană n-a mai reușit să facă un meci atât de bun ca în prima rundă și au pierdut neverosimil în fata italienilor cu scorul de 1-6, 0-6, meci ce a durat 43 de minute.

Florin Mergea (35 de ani) și Luca Margaroli (28 de ani) și-au asigurat un cec în valoare de 1.720 de euro și 45 de puncte ATP, grație victoriei în fața croaților.