Ardelenii nu au stat pe gânduri! Ce fotbalist au transferat după decizia TAS

CFR Cluj a transferat primul jucător după ce TAS a decis să suspende sancţiunea primită de campioana României.
Comisia de Apel a FRF i-a sancţionat pe ardeleni cu interdicţie la transferuri din cauza neregulilor financiare, însă Tribunalul de Arbitraj Sportiv a decis suspendarea sentinţei.
Formația din Gruia l-a transferat pe Cristian Paleoca de la Sticla Arieșul Turda.
Mijlocașul de 20 de ani a evoluat pentru ardeleni încă din momentul în care aceștiau erau în Liga a 4-a. Tânărul fotbalist a fost unul dintre jucătorii care au pus umărul la promovarea Arieșului în al treilea eșalon fotbalistic al României.
”În cursul zilei de azi, s-a perfectat transferul mijlocașului Cristian Paleoca la echipa CFR Cluj.
Cristian Paleoca a jucat la Sticla Arieșul Turda, încă din Liga 4, contribuind la promovarea echipei în Liga 3, deși era la vârsta junioratului.
Clubul îi urează mult succes la noua echipă și în cariera sa de fotbalist!” se arată pe pagina de Facebook a celor de la Sticla Arieșul Turda.
În cursul zilei de azi, s-a perfectat transferul mijlocașului Cristian Paleoca la echipa CFR Cluj.Cristian Paleoca a…
Publicată de Sticla Arieșul Turda pe Marţi, 14 ianuarie 2020