Andrei Prepeliță, prima reacție după remiza cu Poli Iași: „Am controlat meciul, ei n-au avut nicio ocazie!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 18 aprilie 2021, ora 19:58,
Andrei Prepeliță este la al doilea sezon ca principal în Liga 1

Antrenorul celor de la FC Argeș, Andrei Prepeliță, a oferit prima reacție după egalul obținut de echipa sa în primul meci din play-out-ul Ligii 1!

Piteștenii au încheiat la egalitate, scor 0-0, contra celor de la Poli Iași, în primul meci al celor două echipe din cadrul play-out-ului. La finalu partidei, Andrei Prepeliță, omul de pe banca celor de la FC Argeș, a vorbit despre duelul de astăzi și mărturisit că din punctul său de vedere echipa sa merita să obțină cele trei puncte.

Ulterior, Prepeliță a adus în discuție și subiectul Malele, atacantul formației din Trivale care se află la final de contract și care a intrat în vizorul mai multor echipe din România.

malele- prepelita

Am controlat meciul, nu doar că a părut. Ei n-au avut nicio ocazie. În repriza a doua, la început, am lăsat-o mai moale, dar am controlat, n-am fost destul de clari la finalizare, însă este un punct câștigat.

Poli Iași e o echipă bună, mai ales de când Nicolo Napoli a venit. Ei s-au apărat, și-au văzut interesul și noi n-am reușit să-i desfacem. Dacă primeam acel penalty în prima repriză, poate era altceva

Toți jucătorii au contracte cu FC Argeș, noi le transmitem indicații tactice, restul se discută între conducere și Malele. Sper să se rezolve situația lui și să rămână.”, a declarat Andrei Prepeliță.

După remiza cu Poli Iași, FC Argeș este pe locul trei în play-out, la un punct în spatele liderului UTA Arad. Runda viitoare, echipa lui Andrei Prepeliță va juca împotriva Chindiei Târgoviște, miercuri, de la ora 16:45.