FC Argeş, start ezitant în play-out! Doar remiză cu Poli Iaşi în Trivale

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 18 aprilie 2021, ora 16:04,
fc-arges-bucurie-scaled

În primul meci din play-out, disputat în Trivale, în compania celor de la Poli Iaşi, FC Argeş a obţinut doar un rezutat de egalitate, scor 0-0.

Deşi a avut o ocazie destul de importantă în prima repriză, FC Argeş nu a reuşit să se impună nici în repriza a doua a jocului cu Iaşi.

Cu Prepeliţă şi Ianovshi pe bancă, piteştenii au acumulat o mulţime de puncte în 2021, fiind foarte aproape să prindă şi play-off-ul, dar ultimele meciuri nu i-au ajutat.

Politehnica Iaşi, cu Nicolo Napoli pe bancă, pare într-o revenire de formă, după ce aproape tot sezonul regulat s-a aflat pe ultimul loc, schimbând mai mulţi antrenori.

În urma rezultatului de azi, FC Argeş ocupă locul 3 în play-out, cu 21 de puncte acumulate până acum.

De cealaltă parte, Poli Iaşi ocupă poziţia a 9-a în clasamentul play-out-ului, cu doar 14 puncte acumulate până în prezent.

Citeşte şi Clipe dramatice în Trivale! Un fost campion al României cu FC Argeş s-a stins din viaţă